High Class Dergi

https://www.xxx2.sex

Emma Teyze’nin not defteri kitap oldu

1900’lerin İtalyası’nda yaşamış Emma Teyze’nin, not defteri ve hikâyesi, tüm yaşanmışlığı ile birlikte, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan “Emma Teyze’nin Kitabı – Yeni Başlayanlar için İtalyan Mutfağı” kitabıyla Türkçeye kazandırıldı.

Ayşegül Arcan

1900’lerin İtalyası’nda yaşamış Emma Teyze’nin yemek tariflerini yazdığı bir not defteri… Geleneksel İtalyan yemeklerinin, bir yaşam kültürünün nesilden nesile aktarılma hikâyesi… Basit ama lezzetli yemekler ve başka bir döneme ait olduklarını hissettiren teferruatlı tatlılar. Ancak, Emma Teyze’nin defterinde sadece tarifler değil, bir ülkenin ayakta kalma mücadelesinde başı çeken, ayakta durmayı bilen kadınların hikâyesi de var. Not defteri ve hikâyesi, tüm yaşanmışlığı ile birlikte, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan “Emma Teyze’nin Kitabı – Yeni Başlayanlar için İtalyan Mutfağı kitabıyla Türkçeye kazandırıldı. Elvan Uysal Bottoni‘nin yazdığı kitap, geleneksel İtalyan mutfağının sıcak, sohbeti bol sofraları özel olarak hazırlanan tasarımlar ve yemek fotoğraflarıyla birlikte görsel bir şölen eşliğinde meraklılarına sunuluyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku