High Class Dergi

https://www.xxx2.sex

BO21 ile Hedefe Yolculuk

BO21 markasının kurucuları Burçak Avcı ve Özlem Kunduracı kilo vermeyi niyet edenlere sıra dışı programları ile koçluk yaparak hedeflerine kısa sürede ulaşmalarını sağlamada dikkat çeken isimler. Beslenme sisteminizi baştan aşağı adeta değiştirmenizi sağlayıp 7/24 bir takiple, onlar bu yolculuğun baş kahramanları. Günlük yediklerinizden tutun da restoranda verdiğiniz siparişinizde dahi yanınızdalar

1-BO21 markasını ve sizleri daha iyi tanıyabilir miyiz? 

BO21 Markasının kurucu ortağıyız. Yaklaşık 15 yıllık bir arkadaşlığımız var. Amacımız yenilenmek, arınmak, istediği görünüme kavuşarak özgüvenini artırmak, dolayısıyla hayatın tadını çıkararak yaşamak isteyenleri en hızlı şekilde hedefine ulaştırmak.

Burçak: Ben BO21’in B’siyim. 47 yaşındayım ve İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Uzun yıllar finans sektöründe çalıştıktan sonra eğitim, danışmanlık sektöründeki şirketin kurucu ortağı olarak yer aldım. Profesyonel iş hayatım boyunca da eğitime hiç ara vermedim. Bir yandan çalışıp bir yandan öğrenciliğe devam ettim. Şu anda İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği önlisans programına devam ediyorum. İki oğlum var. Biri 17, biri 20 yaşında. 

Özlem: Ben BO21’in O’suyum.42 yaşındayım ve Ankaralıyım. Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü mezunuyum. Uzun yıllar turizm sektöründe yönetici pozisyonunda ve şirket kurucu ortağı olarak yer aldım. Bunca işin arasında eğitim hayatıma hiç ara vermedim diyebilirim. London Crawley College’de dil eğitimim devam etti. University of Wales’de işletme yönetimi programını bitirdim. Ben de  İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği önlisans programına devam ediyorum. 10 yaşında bir oğlum var.

2-Bu yolculuk nasıl başladı?

Her ikimizde yıllarca farklı sektörlerde çalıştık ama her zaman ortak bir işin parçası olma hayalimiz vardı. Dönem dönem çevremizdeki arkadaşlarımızın ya da aile dostlarımızın kilo problemi hikayelerine tanıklık ettik. Kimisi sağlık, kimisi ise fazlalıklarından kurtulmak için kilo vermek istiyordu. Özellikle bizim doğum sonrası tecrübe ettiğimiz deneyimlerimiz ise bizi bu fikre daha da çok yakınlaştırdı. Çünkü birçoğumuz farklı listelerle kilo vermeye çalışıyor ama sonuca ulaşmakta zorlanıyorduk. Zamanla sorunun listede değil, listenin takibinin yapılmasında olduğunu anladık. Çünkü onca işin, gücün arasında biri bizi uyarmadığı sürece, ya öğün atlıyorduk ya da belli bahanelerle uzun bir süre listeye uyum sağlayamıyorduk. Bu da bizim bu fikri ortaya çıkarmamızın ana sebebi oldu. 

3-BO21 markası ne anlama geliyor ile marka ile ilgili planlarınız nedir?  

Adını, bizim baş harflerimizden ve kişileri hafiflettiğimiz gün sayısından alıyor. Dünyanın neresinde olunduğunun bir önemi yok. BO21 kilo vermeye niyet edildiği andan itibaren, beslenmeden, uyku düzenine ve spora kadar, tüm yaşam boyunca uygulanabilecek bir sistem sunuyor ve özel programlar oluşturuyor. En önemli özelliğimiz ise 7/24 takip. 

Planlarımız hep aynı yönde ilerliyor. İnsanların hayatlarına dokunmayı ve beslenme biçimlerini değiştirmeyi seviyoruz. 2020 yılı sonunda yaklaşık üç bin kişiye ulaşmış olduk. Gelecekteki hedefimiz bu rakamı katlayarak daha çok insanın değişimine tanık olmak.

4-Kaç yıldır insanları hafifletiyorsunuz? 

8 yıldır

5-‘Hemen Hafifle’ isimli bir de kitabınız var onu da anlatabilir misiniz?

Bizim ve destek verdiğimiz danışanlarımızın öyküleri bizi bu yola çıkardı. ‘Hemen Hafifle!’ hafiflemek isteyenler için bir başucu kitabı. Zamansız, rehber bir kitap. Bu kitapta günlük hayatımızda kilo verirken atladığımız en temel konulara değinerek hatırlatmalar yaptık. Her zaman istenilen hafiflikte kalmak için nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattık. Ayrıca 7 günlük öneri bir hafifleme menüsü ve bu menüyü 21 güne tamamlamak isteyenler için ipuçları da var.

Bu menü tavsiye niteliğinde olup hızlıca sonuç  almak isteyen herhangi bir sağlık problemi olmayan bireyler için planlanmıştır. Herhangi bir hastalığı olanlar, hamileler, emzirenler, 18 yaşından küçük, 60 yaşından büyük bireyler için önerilmemektedir.

Beslenme programına başlamadan önce mutlaka ilgili hekime danışılıp gerekli sağlık kontrollerininin yaptırılması gerekmektedir. Kitabımızda paylaştığımız bu menünün ve diğer beslenme ile ilgili bölümlerin oluşturulmasında Öğr. Gör. Dr. Selen Müftüoğlu / Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü katkıları alınmıştır. 

Hayatlarında yeni başlangıçlara yer vermek ve hafiflemek isteyen herkes bu kitapta bir şey bulacak.

6-Diyetlerinizin özel sırrı var mı?

İşin sırrı sadece menülerde değil. Mühim olan öğrenmek ve alışkanlıkları değiştirmek. Kararlı ve disiplinli olmak. Fazla ya da eksik kiloların mutlaka bir sebebi var ve gerçek bir hafifleme için o sebebi keşfetmek gerekiyor. İşte biz tam da burada devreye giriyoruz.  Alameti farikamız bu yolculuğa ilk adım attıkları andan itibaren kişinin vücuduyla gerçekten tanışmasını ve onu dinlemeyi öğrenmesini sağlamak. 

7-Türk toplumu olarak nasıl besleniyoruz, yaptığımız yanlışlar neler?

Alışveriş öncesinde liste yapmıyoruz ve aç karnına alışverişe çıkıyoruz. 

Aldığımız ürünlerin etiketlerini okumuyoruz. 

Öğün atlıyoruz, uzun süre aç kalıyoruz.

Atıştırmalıklara bayılıyoruz. 

“Şu an gerçekten aç mıyım? Yoksa canım mı sıkkın?” diye sorgulamadan çözümü buzdolabında arıyoruz. 

Akşam yemeğini çok geç yiyip, daha sindirmeden uykuya dalıyoruz. 

Rahata kolay alıştığımızdan, etrafımızda ufak tefek şeyleri getireceğini düşündüğümüz biri varsa hiç yerimizden kımıldamıyoruz. Yapılacak şeyleri de hazır getirtiyor veya birine yaptırıyoruz. 

8-Bu iş için nasıl bir eğitim aldınız?

Bu işe karar verdikten sonra, ilk olarak ID Coaching International’da Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı, profesyonel koçluk eğitimini aldık. Daha sonra The College of Naturopathic Medicine CNM’den Nutrition for Everyday Living ve Detox, Cleanse and Weight Loss programlarını tamamladık. 

9-Pandemi döneminde nasıl beslenmeliyiz? Hızlıca bir günlük bir diyet programı paylaşır mısınız?  
 
Temiz ve sağlıklı beslenme! Paketli gıdalardan mümkün olduğu kadar uzak durarak mevsiminde meyve ve sebze tüketmeye dikkat etmeliyiz. Tuz tüketimini kontrol altına alıp, su tüketimini de ihmal etmemeliyiz. Şeker, beyaz un ve alkolden uzak durmakta fayda var. Çok çiğnemeye özen gösterelim ve mutlaka egzersiz için fırsat yaratalım. Tüm bunları düşünecek olursak doğru beslenme, bir yaşam biçimi olup 1 günlük menü vermek yerinde olmayacaktır. 
 

10-İnsanlara uyguladığınız diyet programlarından sonra nasıl dönüşler alıyorsunuz? 

Müthiş pozitif dönüşler alıyoruz. Hafiflemeleri, fiziksel ve ruhsal değişimleri, enerjilerinin artması onları çok mutlu ediyor. Bunun yanında özellikle programın yaptıkları yanlışlarda farkındalık yaratması ve nasıl düzelteceklerini öğrenmiş olmalarından dolayı dile getirdikleri memnuniyet bizim için çok değerli.

11-Sizin farkınız nedir?

Biz diyetisyen değiliz ve onlara çok saygı duyuyoruz. Doktor teşhisi koyar, diyetisyen beslenme programını hazırlar biz de koçluk yaparak verilen programın eksiksiz yerine getirilmesine çalışırız. Danışanların morallerini hep yüksek tutmaları için zorlandıklarında bu yola neden çıktıklarını hatırlatarak motivasyonlarını sağlarız. İşin özü biz takip tarafındayız ve işin uzmanlarıyla birlikte bu işi yürütüyoruz.

Bizim farkımız bu yolculukta sergilediğimiz samimi ve cesaretlendirici tutum, 7/24 takip ve şeffaflık ile onları hedeflerine daha hızlı ulaştırmamız.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku