High Class Dergi

https://www.xxx2.sex

“Annelik koşulsuz ve karşılıksız tek sevgi”

Gülşen Ceylan Bursa’da sosyal hayatın tanınmış isimlerinden… 2017-2018 döneminde Nilüfer Lions Kulübü’nde başkanlık yapan Ceylan, samimiyeti ve içtenliğiyle bulunduğu ortamlara pozitif enerji katan isimlerin başında geliyor. 2008 yılında ikizleri Alara ve Aleyna’yı kucağına alan Gülşen Ceylan’la Anneler Günü’ne özel bir röportaj yaptık.

Röportaj: Akın GÜLER

Anneliği, anne olmadan önce nasıl tarif ediyordunuz, şimdi bize nasıl anlatırsınız?

Anneliği anne olmadan tarif edebilmek zor olsa gerek. Şu an ise koşulsuz ve karşılıksız tek sevgi diyebilirim.

Annenize verdiğiniz ilk anneler günü hediyesini hatırlıyor musunuz?

Annemin çok beğendiğini bildiğim ve kendi harçlıklarımla biriktirip aldığım bir bibloydu.  Çok küçük olmama rağmen babama söyledim ve satın alacağımız mağazayı çok aratmıştık onu hatırlıyorum (gülüyor)

Annenizden öğrendiğiniz ve çocuklarınıza mutlaka öğreteceğiniz/öğrettiğiniz neler var?

Asla yalan konuşmamak, annem hatta “yalan” kelimesini öğrenmemem için o kelimeyi bile kullanmaz “yanlış” olarak adlandırırdı “yalan” kelimesini.

Kızlarınızdan aldığınız ilk anneler günü hediyesi ne oldu?

Bana yazdıkları notlar ve yaptıkları resimler. Hepsini saklıyorum.

Nasıl bir anne-çocuk ilişkiniz var? Biraz kızlarınızı anlatır mısınız?

Biraz otoriter, biraz oyun arkadaşı ve biraz da öğretmen olarak her şeyi kapsayan bir ilişkimiz var. Onların, özgüvenleri yüksek birer birey olarak yetişmelerini istiyorum.

Her kız evlat gibi “Kızım beni anne olunca anlarsın” cümlesini işitmişsinizdir annenizden. Şimdi annemi daha iyi anlıyorum diyor musunuz?

Evet, annemden çok işitirdim. Özellikle genç kızlık dönemlerinde beni çok merak eder camlarda beklerdi. Anlayamaz kızardım ama şimdi çok iyi anlıyorum.

Gülşen Ceylan ve ikizleri Alara ile Aleyna

Kızlarınıza karşı nasıl bir anne olmaya çalışıyorsunuz?

Sorumluluk sahibi ve özgüvenli yetişmeleri benim için çok önemli o yüzden onlara hissettirmeden bazı yaptırım ve kurallarım vardır. 

İçinde bulunduğumuz yüzyılda çocuk yetiştirmek her geçen gün daha da zorlaşıyor sanki. Siz nasıl evlatlar yetiştiriyorsunuz. Hayatın zorluklarını karşı onları nasıl hazırlıyorsunuz?

Maalesef şimdiki zamanda koruyucu durumumuz ve her an elimizin onların üstünde olması durumundan çıkmaya çalışıyorum. Ve dediğim gibi bazı sorumlulukları almaları gerektiğine inanıyorum. Ülkemizin durumu ya da dünyadaki bazı gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayarak kendi farkındalıklarını anlamaları için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

Kızlarınızla birlikte en çok neler yapmaktan keyif alıyorsunuz?

Her şey. Film izlemek, spor yapmak ve beraber uyumak ilk aklıma gelenler.

Alara-Aleyna Ceylan

Alara ve Aleyna’ya buradan bizim aracılığımızla vereceğiniz Anneler Günü mesajı neydi?

İyi ki varlar ve iyi ki onların annesiyim. Hayattaki en büyük hediyelerim bence.

Kızlarınızın geleceğine yönelik kurduğunuz hayaller neler?

Ailesine, milletine faydalı kişiler olarak yetişebilmeleri ve mutlu olacakları iyi bir gelecekleri olması en büyük hayalim.

Kızlarınıza isimlerinden başka nasıl seslenirsiniz?

İkisine birden seslenirken “Aloşkalarr” derim (gülüyor)

Koronavirüs sürecinde çoğumuz evlere kapandı. Çocuklarla evlerde daha fazla zaman geçiriyoruz. Siz bu süreçte neler yapıyorsunuz?

Neler yapmıyoruz ki. Herkes gibi sürekli mutfaktayız. Beraber harika şeyler pişiriyoruz ve bu onları çok mutlu ediyor. Resim yapmayı çok seviyorlar. Tuval sipariş verdik ve resim yapıyoruz. Ve tabii bol bol film izliyoruz.

Karantina sürecinde rutin bir gününüzü anlatır mısınız?

Sabahları 10: 00 gibi kahvaltımızı ediyoruz ve ardından kızlar 11:00’de online derse giriyorlar. Ben de yürüyüşe çıkıyorum bahçede ya da evde koşu bandında spor yapıyorum. Sonrasında duş, ardından siparişlerim varsa onları hallediyorum ve mutfağa giriyorum. Kızlara önce öğle yemeği sonrasında da akşam yemeği hazırlıkları (dersleri bittiyse bu aşamada beraber yapıyoruz). Sonrasında belki bir dizi (Netflix) seyrediyorum eşimle. Kızlar da ödev yapıyor ve 19:00 gibi akşam yemeği yiyoruz. Ardından ailece film izliyor ya da scrabble-tabu gibi bazı oyunlar oynuyoruz. Ve yatma vakti ardından gece biraz bana kalıyor. Rutinimiz bu şekilde bu aralar.

Alara Ceylan

Alara’nın Anneler Günü mesajı

Annecim seni çok seviyorum. İyi ki benim annemsin. Seninle uyumak çok güzel. Tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun.

Aleyna Ceylan

Aleyna’nın Anneler Günü Mesajı

Annecim seni çok seviyorum. Anneler Günü’n kutlu olsun. Şu karantina günleri bitse de beraber ailece tatile gitsek.  Yazı çok özledim.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku