High Class Dergi

https://www.xxx2.sex

Alphan Manas’la geleceğe yolculuk

Nilüfer Lions, son toplantısında Fütüristler Derneği Onursal Başkanı girişimci Alphan Manas’ı konuk etti.

Başarılı projelere imza atan girişimci Alphan Manas, Nilüfer Lions’un toplantısına katıldı. Altınceylan’da düzenlenen ve eşli yapılan mart ayı toplantısında “Gelecek” temalı bir sunum yapan Manas üzerinde çalıştığı projeleri de davetlilere anlattı. Konuşmasına “Ben gelecek bilimcisiyim. Gelecek bilimcisi gelecekle ilgili senaryolar üretir. Ben aynı zamanda bir girişimciyim. Ve o senaryolara bağlı kalarak yatırımlarımı da geleceğe yönelik yapıyorum” diye başlayan Manas, kuruluşunda bulunduğu, ortaklık yaptığı şirketler ve şimdiki yatırımlarını anlattı.

“Baba sözü dinlemedik”

Manas sözlerine şöyle devam etti: “Babam 1991 yılında, internet yokken -biliyorsunuz internet 1993 sonu 1994 gibi çıktı- 2000 yıllarda oturduğumuz yerde alışveriş yapacağız diye Yeni Asır gazetesine röportaj vermişti. Röportaj yayınlandıktan 8 yıl sonra, internet çıktıktan da 5 yıl sonra Bill Gates babamın söylediklerinin aynılarını söyledi. Bill Gates daha fazla tanınmış olduğu için O’nun pr’ı daha yüksek oldu. Babam 1991 yılında bunları söylerken ben bambaşka işlerle uğraşıyordum. Babam aslında Amazon’un, Yahoo’nun olacağını söylüyordu. Biz o zaman ogs’lerle barkodlarla uğraşıyorduk. Baba sözü dinlemedik.”

Görme engellilere akıllı baston  

Manas’ın gelecekle ilgili hazırladığı akıcı sunum davetliler tarafından dikkatle izlendi. Hatta toplantının akışı bile bu sunuma göre değiştirildi. Nilüfer Lions’un önceki toplantılarında konuşmacı sunumunu yaparken servis sürdüğü için davetliler de yemeklerine devam ediyor ve deyim yerindeyse sunum “çatal-bıçak sesleri” eşliğinde yapılıyordu. Bu kez servise ara verildi ve davetliler pür dikkat Manas’ı dinledi. Nilüfer Lions Başkanı Burçak Beysel, düzenlenen toplantının geliriyle Bursa Görme Engelliler Spor Kulübü’ndeki 8 sporcuya Türk mühendisleri tarafından tasarlanan Dünya’daki ilk akıllı baston olan “Wewolk Akıllı Baston” hediye edileceğini söyledi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku